2018 Euros Schedule

DAY 1 (18/6/18)

Bout 1: Jr Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Franz Hainzl (Austria) VS Eryk Walecki (Poland)
Bout 2: Jr Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Jordan Bradshaw (Ireland) VS Pirtea Florin (Romania)
Bout 3: Jr Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Alessandro Mückenröder (Austria) VS Meirbek Tulegenov (Kazakhstan)
Bout 4: Jr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Eduard Kexel (Germany) VS matteo buzzico (Italy)
Bout 5: Jr Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Wladislaw Keilbach (Germany) VS Mykhail Saifudinov (Ukraine)
Bout 6: Jr Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Nayef Fikey (Bahrain) VS Leonardo Oliva (Italy)
Bout 7: Jr Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Roan Crocker (United Kingdom) VS Marvin Belecciu (Romania)
Bout 8: Snr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Schordje Daniel (Austria) VS Scott Pedersen (United Kingdom)

DAY 2 (18/6/18)

1. Snr Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Ciaran Mulholland (Northern Ireland) vs. Dylan Ó Donovan (Ireland)
2. Snr Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Zdravko Dimitrov (Bulgaria) vs. Pirva Cosmin Gabriel (Romania)
3. Snr Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Samir Safarli (Azerbaijan) vs. Karvan Ahmadi (Finland)
4. Snr Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Mici Saaristo (Finland) vs. Jimmie Nilsson (Sweden)
5. Snr Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Ciaran Breslin (Northern Ireland) vs. Jimmy Fell (United Kingdom)
6. Snr Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Ryan O’Connor (Ireland) vs. Leonid Asparuhov (Bulgaria)
7. Snr Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Amir Malekpour (Sweden) vs. Simone Valle (Italy)
8. Snr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Vitali Andruhovich (Belarus) vs. Kaupo Kokamägi (Estonia)
9. Snr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Teemu Leinonen (Finland) vs. Șpac Marius Florin (Romania)
10. Snr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Ciaran Clarke (Ireland) vs. Abdullah Mucahit Uyar (Turkey)
11. Snr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Navid Badi (Sweden) vs. Bogdan Grad (Austria)
12. Snr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) José Teixeira (Luxembourg) vs. Marko Sarasjärvi (Finland)
13. Snr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Pavel Senchenko (Ukraine) vs. Scott Pedersen (United Kingdom)
14. Snr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Iorga Cristian (Romania) vs. Iordan Marinov (Bulgaria)
15. Snr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Jack Monahan (Ireland) vs. Enrique Hecher Sosa (Spain)
16. Snr Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Liam Shotbolt (United Kingdom) vs. Emanuele Sabatino (Italy)
17. Snr Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Yann Liasse (Luxembourg) vs. Rusi Minev (Bulgaria)
18. Snr Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Robin Roos (Sweden) vs. John Byrne (Ireland)
19. Snr Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Isakov Issa (Belgium) vs. Siarhei Dziuko (Belarus)
20. Snr Welterweight 77.1 kg (170 lbs) John Mitchell (Ireland) vs. Victor Cotlau (Moldova)
21. Snr Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Axel Karlsson (Sweden) vs. Bozhidar Ivanov (Bulgaria)
22. Snr Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Josh Hudson (United Kingdom) vs. Aladdin Bosankic (Austria)
23. Snr Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Waldemar Holodenko (Germany) vs. Dzmitry Zasinets (Belarus)
24. Snr Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Rene Katajalaakso (Finland) vs. Radu Zarioiu (Romania)
25. Snr Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Will Davies (United Kingdom) vs. Adrian Elbert (Ireland)
26. Snr Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Alexander Lindgren (Sweden) vs. Daniel Petrov (Bulgaria)
27. Snr Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Tommi Leinonen (Finland) vs. Yunus Emre Sahbaz (Turkey)
28. Snr Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Elliot Chilcott (United Kingdom) vs. Virgil AUGEN (France)
29. Snr Light Heavyweight 93 kg (205 lbs) Hristo Bonchev (Bulgaria) vs. Daniele Matiddi (Italy)
30. Snr Light Heavyweight 93 kg (205 lbs) Cathal Manning (Ireland) vs. Kris Blake (United Kingdom)
31. Snr Light Heavyweight 93 kg (205 lbs) Vlad Ilin (Ukraine) vs. Viktor Chekis (Russia)
32. Snr Light Heavyweight 93 kg (205 lbs) Mario Kainz (Austria) vs. Dominic Wenzlaff (Germany)

DAY 3 (20/6/18)

Bout 1: Snr Strawweight 52.2 kg (115 lbs) Nina Back (Sweden) VS Deirdre Fitzpatrick (Ireland)
Bout 2: Snr Flyweight 56.7 kg (125 lbs) Inka Räty (Finland) VS Ingibjōrg Helga Arnþórsdóttir (Iceland)
Bout 3: Snr Flyweight 56.7 kg (125 lbs) Janika Antinmaa Antinmaa (Finland) VS Elin Öberg (Sweden)
Bout 4: Snr Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Frida Vastamäki (Sweden) VS Emanuela Scioli (Italy)
Bout 5: Snr Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Anette Österberg (Finland) VS Katsiaryna Dziadorava (Belarus)
Bout 6: Snr Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Jenni Kivioja (Finland) VS Jessica Forslund Reis (Sweden)
Bout 7: Snr Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Nora Nagy (Hungary) VS Anniina Ervasti (Finland)
Bout 8: Snr Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Renato Vidovic (Sweden) VS Ciaran Mulholland (Northern Ireland)
Bout 9: Snr Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Zdravko Dimitrov (Bulgaria) VS Remy Ferreira (Luxembourg)
Bout 10: Snr Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Denislav Hadzhiev (Bulgaria) VS Sadok Hakimi (Luxembourg)
Bout 11: Snr Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Samir Safarli (Azerbaijan) VS Jonny Touma (Sweden)
Bout 12: Snr Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Abdulmanap Magomedov (Bahrain) VS Mici Saaristo (Finland)
Bout 13: Snr Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Jack Maguire (Ireland) VS Ciaran Breslin (Northern Ireland)
Bout 14: Snr Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Eemil Kurhela (Finland) VS Leonid Asparuhov (Bulgaria)
Bout 15: Snr Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Gerard Corr (Northern Ireland) VS Amir Malekpour (Sweden)
Bout 16: Snr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Kaupo Kokamägi (Estonia) VS Teemu Leinonen (Finland)
Bout 17: Snr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Ciaran Clarke (Ireland) VS Bogdan Grad (Austria)
Bout 18: Snr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) José Teixeira (Luxembourg) VS Pavel Senchenko (Ukraine)
Bout 19: Snr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Iorga Cristian (Romania) VS Enrique Hecher Sosa (Spain)
Bout 20: Snr Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Sola Axel (France) VS Emanuele Sabatino (Italy)
Bout 21: Snr Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Yann Liasse (Luxembourg) VS Robin Roos (Sweden)
Bout 22: Snr Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Isakov Issa (Belgium) VS John Mitchell (Ireland)
Bout 23: Snr Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Bozhidar Ivanov (Bulgaria) VS Josh Hudson (United Kingdom)
Bout 24: Snr Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Heytham Rabhi (Sweden) VS Dzmitry Zasinets (Belarus)
Bout 25: Snr Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Radu Zarioiu (Romania) VS Adrian Elbert (Ireland)
Bout 26: Snr Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Dario Bellandi (Italy) VS Alexander Lindgren (Sweden)
Bout 27: Snr Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Tommi Leinonen (Finland) VS Elliot Chilcott (United Kingdom)
Bout 28: Snr Light Heavyweight 93 kg (205 lbs) Murtaza Talha Ali (Bahrain) VS Robin Larsson (Sweden)
Bout 29: Snr Light Heavyweight 93 kg (205 lbs) Hristo Bonchev (Bulgaria) VS Cathal Manning (Ireland)
Bout 30: Snr Light Heavyweight 93 kg (205 lbs) Anton Turkalj (Sweden) VS Vlad Ilin (Ukraine)
Bout 31: Snr Light Heavyweight 93 kg (205 lbs) Pavel Pahomenko (Belarus) VS Dominic Wenzlaff (Germany)
Bout 32: Snr Heavyweight 120.2 kg (265 lbs) Besart Berisha (Austria) VS Padraig Kelleher (Ireland)

DAY 4 (21/6/18)

Bout 1: Jr Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Patrick Dunne-Symes (Ireland) VS Ali Yaqoob (Bahrain)
Bout 2: Jr Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Jake Nichols (United Kingdom) VS Jack Corr (Northern Ireland)
Bout 3: Jr Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Eryk Walecki (Poland) VS Jordan Bradshaw (Ireland)
Bout 4: Jr Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Nahom Alem (Ireland) VS Meirbek Tulegenov (Kazakhstan)
Bout 5: Jr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Patrick Lehane (Ireland) VS Zubair Gadzhiev (Bahrain)
Bout 6: Jr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Adam Darby (Ireland) VS Eduard Kexel (Germany)
Bout 7: Jr Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Wladislaw Keilbach (Germany) VS Yousif Sayyar (Bahrain)
Bout 8: Jr Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Leonardo Oliva (Italy) VS Roan Crocker (United Kingdom)
Bout 9: Strawweight 52.2 kg (115 lbs) Anna Astvik (Sweden) VS Giulia De Dominicis (Italy)
Bout 10: Strawweight 52.2 kg (115 lbs) Raluca Dinescu (Romania) VS Nina Back (Sweden)
Bout 11: Atomweight 47.6 kg (105 lbs) Aeilish O Hanlon (Ireland) VS Mavru Ana Maria (Romania)
Bout 12: Flyweight 56.7 kg (125 lbs) Ilaria Norcia (Italy) VS Ingibjōrg Helga Arnþórsdóttir (Iceland)
Bout 13: Flyweight 56.7 kg (125 lbs) Ghita Iulia Luiza (Romania) VS Janika Antinmaa Antinmaa (Finland)
Bout 14: Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Karolina Hulkko (Finland) VS Frida Vastamäki (Sweden)
Bout 15: Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Joanne Doyle (United Kingdom) VS Katsiaryna Dziadorava (Belarus)
Bout 16: Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Fabiana Giampà (Italy) VS Jenni Kivioja (Finland)
Bout 17: Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Julia Dorny (Germany) VS Anniina Ervasti (Finland)
Bout 18: Flyweight 56.7 kg (125 lbs) Sebastian Gonzalez (Sweden) VS Oktay Arif (Bulgaria)
Bout 19: Flyweight 56.7 kg (125 lbs) Giacomo Santoro (Italy) VS Zoran Milic (Sweden)
Bout 20: Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Renato Vidovic (Sweden) VS Zdravko Dimitrov (Bulgaria)
Bout 21: Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Denislav Hadzhiev (Bulgaria) VS Jonny Touma (Sweden)
Bout 22: Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Mici Saaristo (Finland) VS Ciaran Breslin (Northern Ireland)
Bout 23: Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Eemil Kurhela (Finland) VS Amir Malekpour (Sweden)
Bout 24: Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Kaupo Kokamägi (Estonia) VS Bogdan Grad (Austria)
Bout 25: Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Pavel Senchenko (Ukraine) VS Iorga Cristian (Romania)
Bout 26: Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Sola Axel (France) VS Yann Liasse (Luxembourg)
Bout 27: Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Isakov Issa (Belgium) VS Josh Hudson (United Kingdom)
Bout 28: Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Dzmitry Zasinets (Belarus) VS Radu Zarioiu (Romania)
Bout 29: Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Dario Bellandi (Italy) VS Tommi Leinonen (Finland)
Bout 30: Light Heavyweight 93 kg (205 lbs) Murtaza Talha Ali (Bahrain) VS Cathal Manning (Ireland)
Bout 31: Light Heavyweight 93 kg (205 lbs) Anton Turkalj (Sweden) VS Pavel Pahomenko (Belarus)
Bout 32: Heavyweight 120.2 kg (265 lbs) Daniel Yankov (Bulgaria) VS Besart Berisha (Austria)
Bout 33: Heavyweight 120.2 kg (265 lbs) Ryan Spillane (Ireland) VS Matias Anttila (Finland)
Bout 34: Super Heavyweight 120.2 kg (265 lbs) + Dorobantu Mihai (Romania) VS Ivan Ivanov (Bulgaria)